Profesionālajā aromaterapijā tiek izmantoti tikai 100% dabīgi augu valsts produkti: ēteriskās eļļas, bāzes eļļas, kā arī kosmētikas gatavošanā tiek izmantoti cilvēka organismam draudzīgi un nekaitīgi bāzes produkti. Profesionālā aromaterapija strādā ne tikai ar cilvēka mentālo un emocionālo stāvokli, tā pilda arī terapeitiskus un profilaktiskus uzdevumus, jo tikai 100% dabīgas ēteriskās eļļas ir spējīgas iedarboties uz cilvēka organismu, kā rezultāta notiek atbrīvošanās no dažada veida hroniskām saslimšanām.
Katra 100% dabīgā ēteriska eļļa sastāv no 3 toņu līmeņiem un kopējais dažādu ķīmisko elementu skaits vienā ēteriskajā eļļā dažkārt var sasniegt no 250 līdz 2.5 tūkstošiem. Augšējie toņi iedarbojas uz cilvēka energo-informatīvo sistēmu. Vidējie toņi – tie pozitīvi ietekmē cilvēka psihi un nervu sistēmu. Bet savukārt 3 līmeņa, jeb zemie toņi, iedarbojas uz cilvēka fizisko ķermeni. Mūsdienu farmācijas kompānijas medikamentu ražošanā izmanto tieši augu zemo toņu sintētiskos analogus, kas arī izskaidro to efektīgo terapeitisko iedarbību. Tāpēc, ja vēlies iegūt no ēteriskajam eļļām pašu labāko, tad jāizmanto tikai 100% dabīgas ēteriskās eļļas un nekādā gadījumā nevajadzētu uz ķermeni (vannas, masāžas) lietot sintētiskās vai pussintētiskās ēteriskās eļļas. No šiem produktiem nebūs nekāda labuma, tieši pretēji, tie pat var nodarīt neatgriezenisku kaitējumu.
Alerģijas ierosinātājs vienmēr ir olbaltumviela. Alerģiska reakcija cilvēkam veidojas brīžos, kad ķermenis cenšas sevi aizsargāt no kādas nevēlamas olbaltumvielas. Bet, tā kā ēterisko eļļu sastāvā nav nevienas komponentes, kas varētu būt identificējama, kā olbaltumviela, tad pēc loģikas nav iespējams, ka cilvēkam varētu rasties alerģija. (Zinātnisks izskaidrojums, kāpēc ēteriskās eļļas nevar izraisīt alerģiju.)
Jā, viennozīmīgi var. Viss ir atkarīgs no cilvēka organisma veselības stāvokļa. Jebkura ēteriskā eļļa, nonākot cilvēka organismā caur ožu vai caur ādu, tūlīt pat uzsāk detoksikācijas procesu – iedarbina ķermeņa attīrīšanās funkciju. Ja cilvēks ir jauns, ir spēcīgas nieres un aknas, tad intoksikācija var neveidoties un organisms bez problēmām izvada no organisma dažādas indes un šlakvielas. Bet, ja organisms jau ir pusmūžā, aknu un nieru darbība dzīves laikā ir pasliktinājusies, pastāv iespēja, ka ēteriskās eļļas izraisīs intoksikāciju. Pēc būtības – cilvēks saindejas pats no savām organismā esošajām indēm un atkritumiem, kas gadiem ilgi krātas ķermenī, un uzsākot aromaterapijas profilaksi, tiek tīrītas laukā. Šādos brīžos vislabākais kā palīdzēt savam organismam ir dzert ļoti daudz šķidruma.
Ēteriskās eļļas uz cilvēka organismu iedarbojas vienlaicīgi gan uz energo-informatīvo līmeni, gan fizisko. To iedarbība vienmēr būs holistiska. Tapēc, neatkarīgi kādam nolūkam tiek lietota ēteriskā eļļa vai to maisījums, ārstējot emocinālo stāvokli – ķermenī uzlabosies arī fiziskie procesi, un arī pretēji – ārstējot kādu no fiziskā ķermeņa problēmām – mainīsies arī emocionāli- mentālais stāvoklis. Cilvēka ķermenis ir vienota sistēma un nav iespējams iedarboties tikai uz vienu zonu vai problēmu, neskarot un neietekmējot citas.
Cilvēkam uzsākot ēterisko eļļu lietošanu, pirmām kārtām palielināsies enerģētiskais līmenis, t.i. vienmēr pirmā ķermeņa reakcija būs enerģijas pieplūdums. Tas izskaidrojams ar lidojošo terpēnu īpašībām, kas nonākot cilvēka ķermenī, gan caur ožu, gan ādu vai gļotādu, pa taisno nonāk endokrīnajā sistēmā (endokrīnā sistēma ir vistiešākajā veidā saistīta ar cilvēka enerģijas ražošanu) un arī limbiskajā sistēmā, ko mēdz dēvēt arī par viscerālām (iekšējo orgānu) smadzenēm. Tālāk sekos saasinājuma jeb stāvokļa pasliktināšanās fāze. Tas vistiešākajā veidā norāda, ka ķermenī ir uzsākti ārstēšanas procesi, kam viennozīmīgi, atkarībā no problēmas smaguma, sekos atveseļošanās un ķermeņa atjaunošanās. Lai pārliecinātos, ka slimība sāk atkāpties, nepieciešams pavērot, vai atveseļošanas izpausmes notiek diametriāli pretējā virzienā, kā norisinājās saslimšanas gaita.
Kā notiek cilvēka atveseļošanās process, iespējams uzzināt noskatoties šo video materiālu.